Üyelik Girişi
LÜTFEN GEÇ KALMAYIN...

NE ZAMAN OTİZM’DEN ŞÜPHELENMELİSİNİZ !...

·         Göz Kontağı Kurmuyorsa,

·         Konuşmada Gecikme Varsa,

·         Anlamsız Gülüyor Ve Ağlıyorsa,

·         Amacına Uygun Oyun Oynamıyorsa,

·         Parmak Ucunda Yürüyorsa,

·         Kendi Etrafında Dönüyorsa,

        ·         Sallanma ve Kanat Çırpma Gibi Davranışlar Sergiliyorsa… 

VAKİT KAYBETMEDEN, DOĞRU TEŞHİS VE TANILAMA İÇİN BİR UZMANA BAŞVURUN…

ÖĞRENCİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR...

İZMİT OÇEM AÇILDI!..

Kocaeli Valiliği, eğitim alanında pek çok ile örnek olabilecek bir atılım gerçekleştirerek, Gebze ve Gölcük’ten sonra İzmit’te de Otizmli Çocukların eğitim alacakları OÇEM’ i açtı.

Kocaeli’nin en büyük ilçesi İzmit’te, Kocaeli Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) tarafından tespit edilen 100’e yakın otizmli çocuk bulunduğu belirlendi. Otizmli Çocukların ailelerinden ve Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (KOÇDER)’ nden gelen OÇEM talebi dikkate alan Kocaeli Valiliği, Nuh Çimento İş Okulu’nun içindeki 4 – 5 sınıflık bir bölümü Otizmli Çocuklarımız için hazırlanmasını sağladı.

İzmit Otizmli Çocuklar Eğitim Merkezi’nde şu anda 4 sınıf bulunuyor. Merkezin müdürü Erdem Tabak, otizmli çocuklar için kayıtların başladığını belirterek, şu ana kadar 9 çocuğun kaydının yapıldığını, otizmli çocuklar ve ailelerini OÇEM beklediklerini özellikle vurguluyor.

İzmit OÇEM’ de açılan her sınıfta 4 otizmli öğrenci olacak ve onlar için 2 özel eğitim öğretmeni tahsis edilecek. Böylelikle, merkezde 38 öğrenci eğitim görürken, 16 özel eğitim öğretmeni görev alacak.

İLK ZİYARET KOÇDER’DEN…

İzmit merkezde, tespit edilmiş sayıları 100’ e varan otizmli çocuk için acilen OÇEM açılmasına öncülük eden ve bu konunun hassasiyetle üzerinde duran KOÇDER, İzmit OÇEM’in ilk ziyaretçisi oldu. KOÇDER Başkanı İlkin Kılıçaslan ve genel sekreter Sevdiye Fidan merkezi ziyaret ederek, İzmit OÇEM Müdürü Erdem Tabak’dan merkezle ilgili bilgi aldı. Ayrıca, Nuh Çimento İş Okulu Müdürü Mustafa Kızmaz ile birlikte merkezi gezdiler.

Otizmli Çocuklarımızın eğitimleri konusunda duyarsız kalmayıp, soruna ivedilikle yaklaşan, başta Kocaeli Valiliği olmak üzere, İzmit OÇEM’in açılışında emeği geçen kurum ve kişilere KOÇDER olarak teşekkürü bir borç biliyoruz.

İleride OÇEM’lerin yaygınlaşmasını ve hatta Otizmli Çocuklarımızın ana sınıfından, zorunlu eğitimin sonuna kadar eğitim alabilecekleri bir Otizmli Çocuklar Eğitim Okulu’ nun açılmasını ümit ediyoruz.

Ayrıca, 14 yaşın üzerindeki Otizmli Bireylerimizin de eve kapanmak yerine üretken yaşama katılacakları, topluma ve ailelerine fayda sağlayacak bireyler olarak yetiştirilecekleri İş Okullarının yaygınlaştırılmasını diliyoruz. Biliyoruz ki, eğitim bir lüks değil, haktır! Her Türk vatandaşının olduğu gibi tüm Otizmli Bireylerin de eğitim hakkı vardır. Bu haklarını almalarında duyarsız kalmayan, katkı sağlayan, ön ayak olan herkese teşekkür ediyor, bu girişimlerin devamını diliyoruz.

                                                                                       KOÇDER

KOCAELİ OTİSTİK ÇOCUKLAR DERNEĞİPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   9662 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret68710
  
OTİZMLİYİM,
FIRSAT
VERİLDİĞİNDE
BEN DE
YAPABİLİRİM..
OTİZMLİYİM, BEN DE SİZLERDEN BİRİYİM...